12 Temmuz 2019 Cuma

Çiçekler Neden Kurur?

🌺Rengarenk çiçekleri ev ve iş yerlerinizde bulundurarak huzur bulmak istiyorsanız çiçeklerin hastalanıp solabildiklerini de unutmamanız gerekiyor. Çiçeklerin hangi nedenlerden dolayı kuruduğunu öğrenirseniz bu sorunlar ile başa çıkabilirsiniz.

Susuzluk
💧Çiçeklerin kurumasındaki en büyük sebep susuzluktur. Çiçeklerin su ihtiyaçları da birbirinden farklı olabileceği için bakımını yapmayı düşündüğünüz çiçeğin ne kadar su gereksinimine sahip olduğunu araştırmalısınız.

Aşırı Su
💧💧Gereğinden fazla sulama yapmak çiçeklerin toprak ile arasındaki havayı uzaklaştırabileceği için kurumalarına yol açar. Ayrıca bakterilere karşı savunmasız kalan çiçekler zamanla çürümeye başlarlar.

Soğuk Havalar
🍃Kış geldiği zaman gece ve gündüz arasındaki ani sıcaklık değişimleri çiçeklerin yapılarını bozar. Bu nedenden dolayı çiçeklerin ilk olarak yaprak kısımlarında büzüşmeler başlar.

Işık Yetersizliği
💡Işık seven çiçekleri ışıksız ortamlarda bulundurduğunuz zaman kuruma, sararma ve dökülme gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle çiçeklerinizi düzenli aralıklar doğal güneş ışığına çıkartmalı ve bir süre boyunca orada bırakmalısınız.

Kuru Hava
🍂Havanın kuru olduğu yerlerde çiçekler hızlı şekilde üşümeye ve sararmaya başlarlar. Bu durum meydana geldikten sonra ise yapraklar birer birer dökülmeye başlar.

İlgisizlik
🥀Çiçeklerinizi sadece dekoratif açıdan göze hoş gelen birer eşya gibi görüyorsanız bunun büyük bir hata olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çiçeklerinizi sürekli olarak incelemeli, onlara yeterli ilgiyi göstererek onların da birer canlı olduğunu unutmadan yaklaşmalısınız.


📺 youtube.com/nenasilyetistirilir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder